»turniej zastępów

Turniej Zastępów - zadanie nr 5 i 6

Druhny i Druhowie Zastępowi,

Wiem, że jesteście jeszcze w trakcie realizacji zadania 4, ale postanowiłam ujawnić czego będą dotyczyć kolejne zadania.

Zadanie 5. polegać będzie na  organizacji zbiórki integracyjnej z innym zastępem (ale nie ze swojej drużyny). Konspekt, dokumentację (np. zdjęcia, ocenę, podsumowanie) z przeprowadzonej zbiórki należy przesłać do 10. czerwca 2013 r.

Zadanie 6. będzie związane z Turniejem, który kończyć będzie tegoroczną edycję, a odbędzie się w dniach 15-16 czerwca (szczegóły wkrótce).
W dniach 29 kwietnia -10 maja zastępowy powinien zgłosić się do mnie w siedzibie hufca  i wylosować jedną z technik harcerskich, a następnie wraz zastępem przygotować zadanie na Turniej związane z wylosowaną techniką.

Sam Turniej będzie miał charakter biegu, na którym zostanie sprawdzona Wasza wiedza i umiejętności. Każdy zastęp będzie odpowiedzialny za „obsługę” punktu kontrolnego, ocenę wykonania zadania. Musicie pamiętać, że polecenie ma być precyzyjnie sformułowane (najlepiej zapisane na kartce) i powinny zostać wyszczególnione elementy  podlegające ocenie a także rozpiętość punktowa np. od 0 do 1, a  w sumie za całość zadania  np. 5 pkt. Czas realizacji zadania na punkcie  wraz z oceną nie może przekroczyć 10 -15 minut. Jak będziecie gotowi prześlijcie je do mnie w celu sprawdzenia Waszej inwencji (termin wykonania 10 czerwca 2013 r. Zresztą przy losowaniu wyjaśnię Wasze wątpliwości.
Pamiętajcie, że  treść zadania stanowi tajemnicę zastępu, która pozostali poznają dopiero podczas turnieju. O pomoc możecie poprosić swoich przybocznych lub drużynowych.

Efekty Waszych poczynań przysyłajcie na adres program@swidnica.zhp.pl

CZUWAJ!

Druhna Misia

Losować/wybierać będziecie spośród  nw. dziedzin harcerskiego życia:

Terenoznawstwo                 Znaki Patrolowe                   Znaki Topograficzne
Pionierka                               Węzły                                     Ogniska
Sygnalizacja                          Szyfry
Musztra                                  Historia                                  Ważne postaci z dziejów
Samarytanka                         Symbolika                             Struktura
Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie Nasze symbole narodowe Przyrodoznawstwo

PS. W razie wątpliwości, czy jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt mailowy.