»imprezy - regulaminy

Dwudziesta czwarta czy dwudziesta szósta „Koniczynka”? Oto jest pytanie!

To był wyjątkowy festiwal. Po pierwsze dlatego, że, jak co roku gościł wyjątkowych ludzi. Po drugie dlatego, że, jak co roku, panowała na nim cudowna atmosfera, a po trzecie dlatego, że zapisał się na kartach historii jako XXIV a zarazem XXVI festiwal. Jedna mała pałeczka i podróż w czasie gotowa. Tak więc gwoli ścisłości, w dniach 22-24 listopada 2013 roku w Strzegomiu odbyła się XXIV edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Koniczynka”.Impreza została zorganizowana przez Komendę Szczepu Dziś-Jutro-Pojutrze ze Strzegomia.

Na zaproszenia organizatorów odpowiedziały środowiska strzegomskie, legnickie, jaworskie i kamiennogórskie. W szrankach scenicznych oprócz młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Strzegomia, wzięło udział 12 zespołów w kategorii starszoharcerskiej i wędrowniczej oraz 8 solistów. Z pewnością był to ciężki czas próby… dla szanownego Pana Akustyka, Marcina Dąbrowskiego, któremu z całego serca dziękujemy za wspaniałą i fachową pracę.

Serdeczne podziękowania za pomoc, a zwłaszcza za nie lada cierpliwość i wytrwałość kierujemy również do Trio oceniającego występy na tegorocznym festiwalu, czyli Jury w składzie p. Agnieszka Polikowska, p. Asia Szmuc i phm. Dorota Chomiak, które przyznało następujące miejsca:

a) kategoria młodszych

I miejsce – SP nr 2 w Strzegomiub)

kategoria starszych

I miejsce – Zespół „Kwartet”
II miejsce – Zespół „Trio”
III miejsce ex aequo – 21 DSH „Matrix” z Jawora i 22 SDSH „Arsenał” ze Strzegomia

c) soliści
I miejsce – Barbara Rudnicka
II miejsce – Hanna Pasternak
III miejsce – Dorota Taracińska

Tyle o zmaganiach konkursowych. Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom festiwalu gratulujemy odwagi, dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok – na XXV jubileuszową „Koniczynkę”, na którą już teraz Druh Komendant obmyśla atrakcje. Wśród nich na pewno nie zabraknie loterii z nagrodami! :)Na koniec pragniemy złożyć wielki ukłon w stronę:

* Dyrekcji Zespołu Szkół w Strzegomiu za udostępnienie szkoły,
* Strzegomskiego Centrum Kultury za udostępnienie nagłośnienia,
* sponsora, Pana Michała Szymańskiego z Punktu Piękności za ufundowanie nagród.

Warto jeszcze wspomnieć, że „Koniczynka” to nie tylko festiwal. Tyle się tu działo, że każdy z pewnością będzie inaczej patrzył na tę imprezę: jedni przez pryzmat gry terenowej, inni przez pryzmat występu. Ci będą wspominać zapasy, tamci tańce integracyjne. Nie mówiąc już o żurku. :D Taaak, „Koniczynka” to nie tylko festiwal. Można by rzec, że to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, głębokie spojrzenie w oczy, serdeczny uścisk dłoni, niekończące się rozmowy, szaleństwo zabaw, magia kominka czy wspólny śpiew do czwartej nad ranem…Mamy nadzieję, że czar „Koniczynki” sprawi, iż w przyszłym roku szczęście znów zajaśnieje na twarzach i w sercach naszych gości, serdecznych druhów i przyjaciół.

Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj!” Komenda Szczepu „Dziś-Jutro-Pojutrze” :)