»imprezy - regulaminy
»turniej zastępów

Turniej Zastępów 2014 - podsumowanie

24 czerwca zastępy naszego hufca wzięły udział w finale Turnieju Zastępów 2014 organizowanym przez pwd. Aleksandrę Karwalę wraz ze sztabem. Do Turnieju przystąpiło około 10 zastępów (zastępy się łączyły). Na uczestników czekało 8 zadań.

Zadania były podzielone na 2 kategorie: harcerskie i współpracy w zespole. Niecodzienne połączenie azymutów ze strukturą nie sprawiło nikomu większych trudności. Zastęp na początku wyznaczał azymut, odnajdywał funkcję i dopowiadał do niej sznur oraz osobę. Kolejnym zadaniem było przelewanie wody z kubeczka do kubeczka. Każdy miał łyżeczkę i podając z jednej łyżeczki na drugą woda była przelewana. Uczestnicy mieli okazję poznać się z zaszyfrowanej strony. Na jednym z punktów szyfrowali swoje imiona. Zadanie "guzik z pentelką" wyłoniło mistrzów krawiectwa, którymi okazali się druhowie! Zastęp miał do dyspozycji tylko jedną igłę i jedną nitkę, a każdy musiał przyszyć do munduru pamiątkowy guziczek. Liczył się czas. Najlepszy zastęp świdnickiego hufca powinien mieć wiedzę o swoim bohaterze w małym paluszku. Podczas turnieju tę wiedzę sprawdzało domino, które wcale nie było takie proste. Na placu Katedralnym druhny i druhowie mieli narysować świdnickie zabytki kredą. Arcydzieła były godne podziwu. Podczas Turnieju nie zabrakło samarytanki. Należało udzielić pierwszej pomocy w przypadku krwotoku z przedramienia. Jednym poszło lepiej, innym gorzej, ale druhenka symulantka przeżyła. Zaskakującym zadaniem okazała się gra w klasy. Po pierwsze były to klasy z zawiązanymi oczami. Jedna osoba grała prowadzona przez drugą. Trzeba było uważać na linie, gdyż ich przekroczenie skutkowało stratą punktów.

Zastępy powróciły na ogłoszenie wyników uśmiechnięte i pozytywnie zakręcone. Wymieniali się swoimi przeżyciami na punktach z niecierpliwością oczekując na wyniki. Nadeszła pora na ogłoszenie wyników:

I miejsce ZARZEWIE (29 ŚDSH "Dęby)

II miejsce SKAUTKI (29 ŚDH "Dęby)

III miejsce PANTERY (10 ŚDH "Mrówkojady")

Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie, gratulujemy wspaniałych wyników, a szczególnie najlepszej trójce zastępów naszego hufca!

pwd. Aleksandra Karwala

komendantka TURNIEJU ZASTĘPÓW 2014