»kalendarz przedsięwzięć
»inspiracje programowe

Propozycja Programowa Hufca 100-11

Druhno Drużynowa, Druhu Drużynowy!
Rozpoczynamy wyjątkowy rok. 100 lat temu Polska wybiła się na niepodległość, a w jej przeddzień polscy harcerze ze wszystkich zaborów zjednoczyli się 2 listopada 1918 roku w Lublinie, w jeden ogólnopolski Związek Harcerstwa Polskiego stając się rówieśnikiem Niepodległej. Ty oraz Twoja drużyna, czy gromada jesteście dziś częścią tego ruchu.

Do kulminacyjnego punktu obchodów pozostało niespełna 11 miesięcy. Dla Twojej gromady/ drużyny powinien to być czas przygotowania się do nich. Co miesiąc prezentować będziemy  zadanie w ramach PROPOZYCJI PROGRAMOWEJ HUFCA „100-11”, aby zainspirować zarówno Ciebie jak i Twoją jednostkę do podejmowania działań.

Nasze zadania będą  jedynie zachęcały do włączenia tematyki obchodów stulecia do bieżącej działalności i mają pomóc Wam w odnalezieniu ciekawych i atrakcyjnych form realizacji celów, które już sobie wyznaczyliście.

Pamiętaj, że na każdym etapie możesz wykorzystać materiały dostępne na stronie http://cbp.zhp.pl/

w propozycjach programowych: RADOŚĆ-UŚMIECH-NIEPODLEGŁOŚĆ, RADUJE SIĘ SERCE oraz instrumenty metodyczne w postaci sprawności: zuchowych (Biały Orzeł, Młoda Obywatelka/Młody Obywatel, Piłsudczyk); harcerskich (Młody Obywatel/Obywatel/Obywatel RP, Kompan, Jedenastka), czy Znaku Służby Pamięci.

Przesyłajcie nam informacje o swoich działaniach w trakcie ich trwania – zdjęcia, filmy. Czekamy na Wasze relacje.

W listopadzie, jednostkom, które zrealizują co najmniej 7 z 11 działań nadamy zaszczytny TYTUŁ GROMADY/DRUŻYNY NIEPODLEGŁEJ, a proporzec/totem udekorujemy biało-czerwoną szarfą
z orłem i lilijką.

Życzymy Ci owocnej i inspirującej pracy z przygotowanymi propozycjami, a Twoim
zuchom/harcerzom zdobycia jak największej ilości wiedzy i umiejętności.

Zespół Programowy

ZADANIE I  (NA STYCZEŃ)

KALENDARZ HISTORYCZNY – każda jednostka opracowuje pomoc do harcówki w dowolnej formie graficznej, wskazując ważne wg niej daty w historii harcerstwa i Polski w ostatnich 100 latach.

Do 31 stycznia prześlijcie zdjęcie kalendarza na adres email program@swidnica.zhp.pl

Pon. - Śr. 8.00-17.00,
Czw. - Pt. 8.00-15.00.