»imprezy - regulaminy

• Integracja środowiska

• Wyłonienie najlepszych patroli
• Poznanie walorów turystycznych okolic Jawora

1. 4.     Termin i miejsce:
  • Termin rajdu 01 – 03.03.2019 r.
  • Miejsce noclegowe dla uczestników rajdu to w Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworze
  • Wyjazd - zbiórka uczestników przed Szkołą Podstawową nr 315 dnia 01.03.19r. o godzinie 16.30. Powrót w niedzielę 03.03.19 r. ok. godz. 14.00.

1. 5.     Potwierdzenie udziału w rajdzie:
    • Zgłoszenia należy składać w siedzibie Komendy Hufca do 11 lutego 2019 r. (poniedziałek)
    • W rajdzie biorą udział patrole w składzie min. 5 do 15 osób plus pełnoletni opiekun (na czele patrolu stoi patrolowy). Jeżeli w jednym patrolu będzie więcej opiekunów niż 1, to także taka osoba wpłaca składkę zadaniową. UWAGA! Drużyna może wystawić więcej niż jeden patrol w danej kategorii.

2. 6.     Kategorie:
  • ur. w 2006 i później (harcerska)
  • ur. w latach 2003 – 2005 (starszo harcerska)
  • ur. w latach 2002 i wcześniej (wędrownicza)

1. 7.     Składka zadaniowa:

Składka zadaniowa na rajd wynosi 35 zł, jeden opiekun nie wnosi składki zadaniowej.
W ramach składki zapewniamy:

• nocleg w szkole
  • pamiątkową plakietkę
  • przejazd autokarem
  • ubezpieczenie NNW
  • zupę po przyjściu z trasy sobotniej gry
  • wrzątek
  • dyplomy i nagrody

Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków własnych Komendy Hufca ZHP Świdnica.

1. 8.     Należy ze sobą zabrać:
    Patrole:
  • proporzec (jeśli  drużyna  posiada), apteczkę z wyposażeniem, busolę, metr linki, chorągiewki sygnalizacyjne,  mapę terenu, na którym odbędzie się rajd, zapałki, zadanie przedrajdowe.

Indywidualnie:

• ciepłą kurtkę przeciwdeszczową, kompletne umundurowanie, śpiwór, karimatę, przybory do jedzenia (sztućce, kubek), prowiant na czas trwania rajdu, obuwie zmienne (adidasy, trampki), skarpety (co najmniej 3 pary), legitymację lub książeczkę harcerską, przybory do mycia (szczoteczka do zębów, ręcznik, mydło), szycia (igła i niebieska nić) i pisania (zeszyt, długopis lub ołówek), latarkę (nie w telefonie), poduszkę „jasiek”.

1. 9.     Wyżywienie:
    Uczestnicy przygotowują posiłki we własnym zakresie.

10.  Punktacja:

•  ekwipunek indywidualny i patrolu,

•  zajęcia sportowe,

•  gra terenowa,
•  wiedza o historii Szarych Szeregów oraz wiedza turystyczno-krajoznawcza (dotycząca terenu, na którym odbywa się rajd),
•  zadania na ścianę,

•  wieczór niespodzianka,

•  gra logiczna,

•  wątek fabularny rajdu (związany z motywem przewodnim rajdu),
•  zadania – niespodzianki,
•  punkty do dyspozycji organizatorów.

11.  Postanowienia końcowe:
•  Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
•  Dyskwalifikacja uczestników może nastąpić w przypadku postępowania niezgodnego z regulaminem rajdu oraz Prawem Harcerskim.
•  W przypadku rezygnacji z udziału w rajdzie składka zadaniowa nie będzie zwracana.
•  Odpowiedzialność za szkody wyrządzone w miejscu zakwaterowania ponoszą opiekunowie patroli.
•  W przypadku zbyt małej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo do połączenia kategorii.
•  Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.

12.  Zadania przedrajdowe:

Tematem przewodnim tegorocznego rajdu jest mitologia. Każdy patrol wybiera swoje greckie państwo-miasto, czyli polis. Wybór należy ogłosić na facebookowym wydarzeniu Rajdu Bałwan. Polis nie mogą się powtórzyć, zatem obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

W ramach przygotowań do rajdu, każdy patrol ma za zadanie wykonać flagę, która będzie symbolem waszego miasta. Flaga musi mieć wymiary 1,5m x 1m. Pamiętajcie o takiej konstrukcji flagi, aby mogła ona zostać umieszczona na zrobionym przez Was drzewcu.

NA RAJD PRZYJEŻDŻAMY W PEŁNYM UMUNDUROWANIU!!!

Konto:SANTANDER S.A. O/Świdnica

Pon. - Śr. 8.00-17.00,