»program » wychowanie duchowe
Harcerska Msza Święta - zaproszenie
Data wpisu: 21-02-2016 | Dział:
Harcerska Msza Święta - zaproszenie W niedzielę 21 lutego 2016 r. w przededniu  Dnia Myśli Braterskiej,o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętego Krzyża w Świdnicy przy ul. Westerplatte odbędzie się harcerska msza święta, na którą serdecznie zapraszamy zychów, harcerzy, instruktorów, rodziców i sympatyków.
Orszak Trzech Króli w Świdnicy pełniliśmy służbę
Data wpisu: 07-01-2016 | Dział:
Orszak Trzech Króli w Świdnicy pełniliśmy służbę Świdniccy harcerze z Mafikengu, Mrówkojadów i Dębów pełnili służbę przy "Orszaku Trzech Króli". Pomagaliśmy przy rozdawaniu koron i śpiewników z kolędami, nieśliśmy flagi orszaku i piękną gwiazdę oraz wykonywaliśmy inne zadania logistyczne. W orszaku uczestniczyły tłumy świdniczan, w tym Pani Prezydent, z którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
List od Naczelnego Kapelana ZHP
Data wpisu: 29-06-2015 | Dział:
List od Naczelnego Kapelana ZHP Druhny i Druhowie! Dzisiaj zakończyliśmy rok szkolny i rozpoczęliśmy wakacje, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy i nauki.  Niektórzy z was już na tzw. „kawaterce” przygotowują miejsca obozów i biwaków w nadmorskich lasach, nad jeziorami i w wielu innych pięknych zakątkach naszej Ojczyzny. Wielu z was już pakuje plecaki szykując się do wyjazdu na obóz harcerski, biwak, rajd czy zlot.
Ostatnia harcerska Msza Św. przed wakacjami
Data wpisu: 18-06-2015 | Dział:
Ostatnia harcerska Msza Św. przed wakacjami W niedzielę 21 czerwca o 18.oo w kościele św. Krzyża na ulicy Westerplatte kolejna harcerska msza święta. Zapraszamy wszystkich na ostatnią mszę przed wakacjami. Zaproście rodziców. Powiadomcie wszystkich.
Ceremoniał harcerski podczas Mszy Św.
Data wpisu: 04-12-2014 | Dział:
Ceremoniał harcerski podczas Mszy Św. ZASADY MUSZTRY I CEREMONIAŁU HARCERSKIEGO punkty dotyczące zachowania harcerzy podczas Mszy Św. 4.    ZASADY UCZESTNICZENIA DRUŻYN HARCERSKICH REPREZENTUJĄCYCH ZWIĄZEK W UROCZYSTOŚCIACH PAŃSTWOWYCH, PATRIOTYCZNO-RELIGIJNYCH
Sprawności wzmacniające rozwój duchowy i religijny ZHP
Data wpisu: 04-12-2014 | Dział:
Sprawności wzmacniające rozwój duchowy i religijny ZHP Sprawności wzmacniające rozwój duchowy i religijny ZHP Betlejemskie Światło Pokoju* 1. Poznała/ał Dobra Nowinę związaną z narodzinami Jezusa oraz przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Wie, jaką drogą dociera ono do Polski. 2. Poznała/ał tradycje bożonarodzeniowe oraz uczestniczyła/ył w wigilii harcerskiej. 3. Pomogła/pomógł w zorganizowaniu w swoim domu świąt Bożego Narodzenia. 4. Uczestniczyła/ył w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju (np. w hufcu, w instytucjach miejskich, w szkole, na harcerskiej mszy).

Pon. - Cz. 8.oo-17.3o,
Pt. 8.oo-15.oo.